Start z rozumem

Nauka to pokarm dla rozumu

Praca biurowa wymaga nie tylko ergonomicznego stanowiska, ale również wyposażenia w niezbędne oprzyrządowanie. Oprócz biurka, regałów, wygodnego fotela i komputera z osprzętem istnieje szereg urządzeń, które ułatwią i przyspieszą wykonywanie przez pracowników zleconych zadań. Poznajmy urządzenia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego biura.

Niszczarka

Informacje niejawne zawarte w tworzonej i przetwarzanej dokumentacji, należy pieczołowicie chronić. Niektóre z dokumentów po kilku latach można zarchiwizować, lub zniszczyć. W takich sytuacjach przydaje się profesjonalna niszczarka, która zadba o to, aby informacje nie dostały się w niepowołane ręce. Dokumenty pocięte przez niszczarkę w cieniutkie paski są już nie do odczytania. Warto zainwestować w niszczarkę, która ma opcję niszczenia również kart magnetycznych i płyt CD.

Skaner

Żyjąc w dobie wszechobecnego internetu, na pewno zmierzymy się z koniecznością przesłania informacji w pliku. Podpisane przez dyrektora umowy, lub dokumentacja klienta w jak najszybszym czasie powinny trafić do skrzynki mailowej odbiorcy. W takiej sytuacji korzystamy ze skanera, który przeniesie rzeczywisty obraz dokumentu do obrazu w wersji cyfrowej, który błyskawicznie można wysłać odbiorcy. Możemy wybrać skaner:

  • płaski – płaskie urządzenie ze szklaną powierzchnią, na którą kładziemy kartkę, sprawdzi się przy niewielkiej ilości dokumentów;
  • szczelinowy – kartkę wsuwamy do urządzenia przez szczelinę, możliwa jest opcja skanowania dwustronnego;
  • ręczny – przenośny model niewielkich rozmiarów, umożliwia zeskanowanie fragmentu tekstu.

Laminator

Laminator przydaje się w biurze w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z ważnymi i często używanymi dokumentami. Laminowanie kartki papieru oznacza swoiste otulenie jej trwałą folią i zgrzanie laminatorem do stanu, kiedy będą nierozerwalne. Tak zabezpieczona kartka nie ulegnie zniszczeniu. Nie będą widoczne nieestetyczne odciski palców ubrudzonych tuszem, zagięcia, nie ma też opcji rozmazania tuszu kiedy niechcący wyleje się napój lub woda. W ten sposób w jednej kopii można korzystać przez długi czas bez konieczności tworzenia co chwilę nowych egzemplarzy.

Bindownica

Niezwykle przydatnymi urządzeniami są bindownice, które powinny zaleźć miejsce w każdym biurze. Bardzo prosty i zarazem skuteczny sposób oprawiania dokumentów przysporzył urządzeniu wielu sympatyków. Duży wybór okładek w postaci twardych, miękkich, kolorowych, przezroczystych, a nawet skórzanych pozwala na dostosowanie odpowiedniej oprawy do wszystkich dokumentów od tych codziennego użytku, po reprezentacyjne. Możemy również dobrać odpowiednie grzbiety:

  • grzebieniowy,
  • drutowy,
  • kanałowy,
  • klejony.

Mnogość opcji sprawia, że w kilka chwil z pliku dokumentów możemy stworzyć profesjonalną książkę, lub funkcjonalną broszurę.

Gilotyna

Gilotyna jest urządzeniem, które pozwala w łatwy i szybki sposób równo jak od linijki przyciąć kartkę papieru, lub w razie potrzeby, kilka kartek. Z jej pomocą stworzymy idealnie przycięte firmowe wizytówki, ulotki, lub dokumenty wymagające niestandardowych formatów.